Vítajte na blogu o tom, ako získať backlinky a zlepšiť tak SEO vašej webovej stránky! Ak ste už niekedy hľadali informácie o SEO (Search Engine Optimization), pravdepodobne ste už počuli o backlinkoch. Backlinky sú odkazy z iných webových stránok na vašu webovú stránku a sú jedným z kľúčových faktorov, ktoré vyhľadávače berú do úvahy pri určovaní poradia vo výsledkoch vyhľadávania. V tomto článku si ukážeme, ako získať backlinky a zlepšiť tak SEO vašej webovej stránky.

1. Sociálne siete

Je to asi očividné, ale sociálne siete sú primárnym miestom, kde môžete získať backlinky. Zaregistrujte svoju firmu/podnikanie na populárnych sociálnych sieťach ako Facebook/Instagram, Twitter alebo LinkedIn a pravidelne zdieľajte svoj obsah, samozrejme s odkazom na váš web. Tým zvýšite jeho viditeľnosť a pravdepodobnosť, že ľudia ho budú zdieľať a odkazovať na neho.

2. Publikujte kvalitný obsah

Najlepším spôsobom, ako získať backlinky, je publikovať kvalitný a originálny obsah, ktorý bude ľudí zaujímať. Ak máte kvalitný obsah, pravdepodobne sa budú iné webové stránky chcieť naň odkazovať. Váš obsah by mal byť zaujímavý, informatívny a prezentovaný v atraktívnom formáte.

3. Vytvorte si sieť webových stránok

Vytvorenie siete webových stránok je ďalším spôsobom, ako získať backlinky. Vytvorte viacero webových stránok s rôznymi témami a prepojte ich navzájom. Tým zvýšite dôveryhodnosť svojich webových stránok a pomôžete si získať backlinky.

4. Pridajte svoju webovú stránku do adresárov

Pridanie svojej webovej stránky do online adresárov je ďalším spôsobom, ako získať backlinky. Existuje množstvo online adresárov, do ktorých môžete svoju webovú stránku (napríklad zoznam.sk). Tým zvýšite viditeľnosť svojej webovej stránky a pomôžete si získať nových návštevníkov.

5. Komunikujte s ostatnými blogermi

Komunikácia s ostatnými blogermi je ďalším spôsobom, ako získať backlinky a zlepšiť tak SEO vašej webovej stránky. Vytvorte si kontakty s inými blogermi v rovnakej oblasti ako vaša webová stránka a navzájom sa odkazujte jeden na druhého. Môžete sa zapojiť aj do diskusií na iných webových stránkach a prispievať svojimi názormi. Ak budú vaše príspevky zaujímavé, pravdepodobne si získate pozornosť a získať tak nové backlinky.

6. Vytvorte si kvalitné infografiky

Infografiky sú vizuálne atraktívne a ľudia ich radi zdieľajú. Vytvorte si preto kvalitné infografiky, ktoré budú zaujímavé a informatívne a pridajte ich na svoju webovú stránku. Ak budú vaše infografiky zaujímavé, pravdepodobne ich budú zdieľať aj iné webové stránky a získate tak nové backlinky.

7. Guest blogging

Hostovské príspevky sú príspevky, ktoré napíšete na iných webových stránkach ako hosť. V týchto príspevkoch môžete zahrnúť aj odkazy na svoju webovú stránku. Ak bude váš príspevok zaujímavý a kvalitný, pravdepodobne vám umožnia zahrnúť odkazy na vašu webovú stránku a získate tak nové backlinky.

Ďalšie možnosti

  • Tlačové správy – články v online médiách zabezpečia ďalšie backlinky a zvýšia dôveryhodnosť vašej stránky
  • Q&A – odpovedajte na otázky na webových portáloch, ktoré poskytujú túto možnosť. Tu to ale nepreháňajte, lebo reakcie na nevhodné témy môžu mať aj negatívny efekt.
  • Komentovanie – podobne ako odpovede na otázky, aj komentáre na vhodné témy pomôžu pri budovaní backlinkov

Záver

Toto je zopár najpoužívanejších spôsobov, ktore vám pomôžu získať nové backlinky a zlepšiť tak SEO vašej webovej stránky (ďalšie možnosti nájdete aj v článku Začíname s SEO). Ak sa vám to podarí, môžete očakávať lepšie výsledky vo vyhľadávačoch a zvýšenie návštevnosti vašej webovej stránky. Nezabudnite však, že získanie kvalitných backlinkov je časovo náročný proces, ale výsledky sú dlhodobé a pre váš biznis veľmi prospešné.